Cykl wykładów obejmujący najważniejsze zagadnienia z różnych wariantów kursu Analiza Matematyczna 2 prowadzonych dla studentów PWr.
Wykładowcą jest dr Adam Marczak z Wydziału Matematyki PWr.
Cykl 90 odcinków wideo, omawiających szereg kluczowych zagadnień z przedmiotu Analiza matematyczna 1.
Wykładowcą jest doc. dr Janusz Górniak z Wydziału Matematyki PWr.
Cykl 44 odcinków wideo, bedący uzupełnieniem wykładów z Analizy matematycznej 1.
Doc. dr Janusz Górniak na oczach widzów prezentuje rozwiązania 290 zadań z zakresu Rachunku różniczkowego i całkowego.
Kurs jest skierowany do studentów I roku realizujących zajęcia z Analizy matematycznej 1. W opublikowanej części kursu udostępniono rozdziały: Logika,Działania w zbiorze l.rzeczywistych,Funkcje,Ciągi,Granice i ciągłość funkcji,Pochodne,Przebieg zmienności funkcji,Całki.
82 odcinki wykładów i 16 nagrań prezentujących eksperymenty fizyczne.
Cykl obejmuje mechanikę klasyczną i termodynamikę.
Prowadzi go prof. dr hab. Ewa Popko z Wydziału Podstawowych Problemów Techniki PWr.
Kurs jest skierowany do studentów realizujacych zajecia z Fizyki 1.
Tematyka kursu obejmuje rozdziały: Wektory, Kinematyka, Dynamika, Praca,moc,energia,Dynamika ukladu punktów materialnych.
Polska adaptacja trzytomowej publikacji University Physics stworzonej przez fundację OpenStax, przy Rice University w USA - przy współpracy z Politechniką Wrocławską oraz innymi polskimi uczelniami. Przeznaczony jest dla zajęc trwających 2-3 semestry.
Celem kursu jest zapoznanie studentów z technologią przetwarzania w chmurze.
Omówiono rodzaje i modele chmur obliczeniowych oraz przedstawiono zastosowania i potencjalne korzyści tej technologii.
Celem kursu jest zapoznanie studentów z koncepcją zarządzania procesem biznesowym. Omówiono sposoby modelowania, analizy i projektowania wraz z weryfikacją i optymalizacją opartą na metrykach opisujących procesy biznesowe.
Celem kursu jest zapoznanie studentów z problemem bezpieczeństwa użytkowników i danych przechowywanych w chmurze. Przedstawione zostały m.in. zagadnienia dotyczące systemów identyfikacji i prywatnosci, zarzadzania dostepem, bezpieczeństwa komunikacji i niezawodności infrastruktury sieciowej.
W kursie omówiono metody przeciwdziałania zagrożeniom środowiska związanym z nieefektywnym przetwarzaniem danych w systemach informatycznych, przedstawiono kryteria efektywności przetwarzania i redukcji obciażenia dla środowiska.