4.2.3 Test

 Test sprawdzający

Informacja

W teście znajdują się pytania, w których należy zaznaczyć jedną prawidłową odpowiedź. Na końcu testu umieszczony jest przycisk sprawdzający odpowiedzi całego testu.

Pytanie 1

Chłopiec stojący na wrotkach rzuca poziomo przed siebie kulę. Praca wykonana przez niego podczas rzutu, przy pominięciu oporów tarcia, jest równa

Pytanie 2

Piłkę tenisowa o masie \(60\,\mathrm{g}\) upuszczono z wysokości \(3,6\,\mathrm{m}\). Tuż po trzecim odbiciu piłka miała prędkość \(\displaystyle{3\,\mathrm{\frac{m}{s}} }\). Ile energii traci piłka po każdym odbiciu?

Pytanie 3

Ciało zostało zrzucone z wysokości \(20\,\mathrm{m}\). Jaką prędkość osiągnie tuż przed zderzeniem? Przyjmij, że przyspieszenie ziemskie \(\displaystyle{g=10\,\mathrm{\frac{m}{s^2}} }\).

\(\mathrm{\frac{m}{s}}\)

Pytanie 4

Człowiek o masie \(80\,\mathrm{kg}\) skacze z mostu z przywiązana do nóg sprężynującą liną o wartości współczynnika sprężystości \(\displaystyle{160\,\mathrm{\frac{kg}{N}} }\). Jaka była długość liny, jeżeli maksymalne jej wydłużenie wyniosło \(30\,\mathrm{m}\)?

\(\mathrm{m}\)

Pytanie 5

Ciało o masie \(2\,\mathrm{kg}\) wjeżdża na równie z prędkością początkową \(\displaystyle{v_0=2\,\mathrm{\frac{m}{s}}}\) i staje na wysokości \(h\). Na jakiej wysokości zatrzyma się ciało, jeżeli wiadomo, że podczas ruch ciała po równi wydzieli się ciepło o wartości \(1\,\mathrm{J}\)? Przyjmij, że \(\displaystyle{g=10\,\mathrm{\frac{m}{s^2}} }\).

\(\mathrm{cm}\)

Pytanie 6

Z jaką prędkością \(v\) należy rzucić ciało pionowo w górę, aby wzniosło się na wysokość \(h=R\). Wielkość \(R\) oznacza promień Ziemi?

Pytanie 7

Z jaką prędkością \(v\) należy rzucić ciało pionowo w górę, aby wzniosło się na wysokość \(h\) przy założeniu, że \(h<<R\). Wielkość \(R\) oznacza promień Ziemi?

Sprawdź wyniki

Podsumowanie